Skip to content

98. GAİGOSAİ Üniversite Festivali
"Dünyayla buluştuğumuz kavşak"

19/11/2020~23/11/2020

Message

Mesaj

Merhaba! Ben 98. GAİGOSAİ Komitesi Başkanı Miwako Ishibashi’yim. GAİGOSAİ WEB  sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz! 

Bu yıl tarihte ilk defa GAİGOSAİ çevrimiçi bir festival olarak düzenlendi.  

Birçoğunuz normal şekilde düzenlenen festivali dört gözle bekliyordunuz, ama bu maalesef mümkün değildi.

Beklentilerinizi karşılayamadığımız için üzgünüz.

GAİGOSAİ Festivali’nin bu yılki sloganı “Dünyayla Buluştuğumuz Kavşak.”

Kovid-19 salgını nedeniyle, ne yurt dışı seyahat etmek, ne de rahatlıkla yurtiçi gezmek mümkün değildir, en yakın arkadaşlarımız ile  görüşmek bile şimdilik zordur.

O çevrimiçi GAİGOSAİ Festivali’nin en büyük amacı,  birbirimizi tanıma fırsatını sunmaktır.

Elinizdeki ekrana kadar gelen GAİGOSAİ Festivali’nin sizinle dünyanın ve sizinle başkalarının arasında bir ‘‘kavşak’’ olmasını umuyoruz.

Meyden okumaya  devam edeceğiz.

Bütün destekleriniz için teşekkür ediyoruz.  

6 Temmuz 2020. 

 

about

GAİGOSAİ nedir?

GAİGOSAİ her yılın Kasım ayında 5 gün boyunca Tokyo Yabancı Araştırmalar Üniversitesi’nde düzenlenen üniversite festivalidir. Çeşitli kültürel ve ulusal programlar ve gösteriler bulunan festivalimize gelen on binlerce ziyaretçi, Tokyo içerisinde dünyayı geziyormuş gibi hissedebilir.  

Bu yılda GAİGOSAİ online olarak düzenlenecektir. Ana sahne, burası, GAİGOSAİ WEB.  Her zaman, her yerden ulaşabilme imkanı sağlayan bir ‘‘kavşak’’ olmayı hedeflemektedir. 

2017 MVP

Üniversite Festivali Büyük Ödülünü verdiğimiz tarih

31,109+

Geçen Yıl Gelen İnsanların Sayısı

Twitter 5,300+
Facebook 5000+
Instagram 1700+

Sosyal medyadaki takipçilerin sayısı

98years

GAİGOSAİ’nin tarihi

EVENTS

ETKİNLİKLER

Her yıl GAİGOSAİ’de, kampüs genelinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Lütfen öğrencilerinin günlük aktivitelerini bir göz atın.
1

Dünya mutfakları

Birinci sınıf öğrencileri, uzmanlık alanlarına ait olan ülkelerin mutfak kültüürlerini  tanıtacaklar. Bu yıl ‘GAİGOSAİ’ resmi rehber kitabında çeşitli yemek tarifleri bulunmaktadır.  Tariflerimizden GAİGOSAİ’de sunulan yemekleri evinizde pişirebilirsiniz. Afiyer olsun! 

2

“GOGEKİ” tiyatrosu

İkinci sınıf öğrencileri öğrendikleri dillerde tiyatro oyunları oynayacaklar. Konu seçiminden Japonca alt yazısına kadar kendi kendilerine programları hazırlamaktadırlar. 

  

3

GAİGOSAİ komitesi programları

Halk kostümü deneyimi, yüz boyama, üniversite sınavına hazırlanan liseli 

öğrencilere destek programı gibi, çeşitli etkinler sunulacaktır. 

Ayrıca bu yıl ünlü mezunlarımızın özel talk şovu da programda! 

4

Müzik ve performans programı

GAİGOSAİ Resmi Youtube’unda kulüp aktivitelerine ve müzik gruplarının performanslarına da yer verilecektir. Halk danslarından komedi gösterilerine kadar çeşitli grupları, bu kanaldan izleyebilirsiniz.

Maskot karakteri
‘TUF-KUJİRA’

Bu balina, GAİGOSAİ’nin resmi bir karakteridir. TUF-KUJIRA, 90. Üniversite Festivali’nin “pasaportsuz yolculuk” konseptinden ilham alınarak 2012 yılında doğdu.  

TUF-KUJIRA, 2016 yılında 4. Tüm Japonya Gakuensai Maskot Grand-Prix’sinde 2. Oldu!  TUF-KUJIRA’nın LINE etiketleri de satıştadır!