Skip to content

98. Gaigosai
Křižovatka mezi světem a námi

19/11/2020~23/11/2020

Message

Pozdrav

Dobrý den! Jmenuji se Miwako Ishibashi, jsem vedoucí výboru 98. festivalu GAIGOSAI.  

Děkujeme vám za návštěvu GAIGOSAI WEB!  

Jsem přesvědčen, že na letošní GAIGOSAI budeme vzpomínat mnoho let.  

Bude to totiž první on-line GAIGOSAI v historii TUFS. Pandemie COVID-19 nám velmi zkomplikovala život. Zároveň nám tato chvíle poskytla příležitost zamyslet se nad tím, co je pro nás důležité. Co je pro vás důležité? Pro mě určitě budoucnost. Budoucnost, která je založena na životě. Bez života není žádná budoucnost. Bez budoucnosti neexistuje žádný “další GAIGOSAI”. Co dělat s 99., 100. a dalšími festivaly? Jak předat štafetu našim mladším kolegům? Během tři měsíce trvající diskuse jsme dospěli k tomuto závěru:  

 

“Prioritou musí být lidské zdraví a bezpečnost všech osob spojených s GAIGOSAI. Všech studentů, účastníků, profesorů, zaměstnanců univerzity a návštěvníků, kteří se chtějí GAIGOSAI zúčastnit 

 

Moc se omlouvám, že nemůžeme pořádat GAIGOSAI v jeho dosavadní podobě, protože jsme si uvědomili, kolik lidí vlastně na GAIGOSAI čekalo 

 

Slogan letošního GAIGOSAI je “křižovatka mezi světem a námi”. Kvůli koronaviru bylo omezeno nejen zahraniční cestování, ale také volný pohyb lidí v zemi. Nemůžeme se svobodně vídat s přáteli, se kterými se obvykle setkáváme každý den. Proto bychom rádi nabídli GAIGOSAI jako příležitost kontaktu. Náš festival GAIGOSAI se k vám tentokrát dostane prostřednictvím obrazovky. Doufám, že bude “křižovatkou mezi vámi a přáteli ve světě”. GAIGOSAI vstupuje do nové fáze života s koronaviremA já bych Vás rád požádal o podporu. Srdečně vás zveme na náš 98. GAIGOSAI festival online! 

about

Co je to GAIGOSAI?

Tento rok bude už 98. ročník festivalu Tokijské univerzity mezinárodních studií (TUFS).  

GAIGOSAI se koná každý rok v listopadu a trvá 5 dní. Navštíví jej téměř 31 000 lidí. Během GAIGOSAI se můžete zúčastnit mnoha akcí, které vám umožní cítit se, jako byste cestovali po celém světě bez pasu.  Letošní GAIGOSAI se bude konat online. Hlavním místem konání je “GAIGOSAI WEB”. Využijme specifika internetu! Můžete se k nám připojit všude a vždy. Budeme se snažit, abyste zažili “křižovatku”, která Vás spojí se světem. Zveme Vás na náš festival GAIGOSAI a přejeme Vám příjemný výlet! 

 

2017 MVP

Grand Prix cena školních festivalů, Japonsko

31,109+

Počet návštěvníků loňského GAIGOSAI

Twitter 5,300+
Facebook 5000+
Instagram 2000+

Počet sledujících na SNS

98years

Historie GAIGOSAI

EVENTS

Události

Gaigosai každoročně nabízí ve svém kampusu mnoho různých akcích. Přijďte se podívat!
1

Jídla z celého světa

Studenti prvního ročníku z každého oboru prezentují pokrmy ze svých zemí a regionů. V letošním roce budou recepty uvedeny na webu v oficiálním průvodci GAIGOSAI. Můžete zkusit sami vytvořit atmosféru festivalu podle našich receptů. 

2

Divadelní představení

Studenti druhého ročníku z každého oboru hrají divadlo v jazyce, který studují. Od výběru divadelní hry  po vytváření titulků v japonštině, vše studenti dělají sami 

3

Akce pořádané výborem GAIGOSAI

Výbor GAIGOSAI každoročně pořádá mnoho akcí.  Můžete si vyzkoušet tradiční národní kroje, zažít malování na obličej a poznat program podpory středoškolských studentů. V letošním roce je možné setkat se s různými hosty! Možná byste si mohli poslechnout vyprávění našich úspěšných absolventů?   

4

Hudba a představení

Na oficiálním kanálu Gaigosai youtube budete moci sledovat různá představení, od tradičního tance až po komiky.

Oficiální maskot "TUF-KUJIRA"

Tahle velryba je náš oficiální maskot. V roce 2012 se TUF-KUJIRA zrodila z myšlenky “cestování bez pasu“. V roce 2016 skončil TUF-KUJIRA druhý na 4.

Grand Prix soutěži maskotů školních festivalů v Japonsku. Oficiální samolepky TUF-KUJIRA jsou nyní k dispozici na LINE!